Patikrinimo klausimai prieš B, B1 kategorijos Regitra egzaminą (2024)

A ir AM kategorijos

1. Parodykite arba pasakykite, kaip užrakinamas ir atrakinamas vairo užraktas.

Norint užrakinti centrinį vairo užraktą, reikia išjungti variklį ir ištraukti raktą iš užvedimo mechanizmo. Tada sukant vairą į kairę arba į dešinę, turėtų pasigirsti trakštelėjimas, ir vairo daugiau pasukti bus neįmanoma. Norint atrakinti vairo užraktą, reikia įstatyti raktą į užvedimo mechanizmą ir trumpais judesiais sukti vairą į kairę ir į dešinę, tuo pačiu metu sukant raktą. Vairo užraktas turi atsirakinti. Jei automobilis neturi užvedimo rakto, spustelėjus užvedimo mygtuką kartu su išminta sankaba, vairo užraktas atsirakina automatiškai, ir automobilis užsiveda.

2. Pasakykite, kaip tikrinsite, ar alyvos lygis variklyje yra pakankamas.

Ar automobilio alyvos lygis pakankamas, galima patikrinti, kai transporto priemonė stovi lygios vietos ir variklis yra šaltas. Ištraukus matuoklę, nuvalius ją ir įstatius atgal, galima patikrinti, ar alyvos lygis yra tarp MAX ir MIN atžymų.

3. Parodykite arba pasakykite, kaip tikrinsite, ar veikia vairo stiprintuvas.

Esant užgesintam varikliui, bandant pasukti vairą, jis suksis sunkiai. Užvedus variklį, vairas turi suktis lengvai. Jei vairas ir toliau sukasi sunkiai, vairo stiprintuvas sugedęs ar jo išvis nėra.

4. Parodykite, kaip įjungiamas galinio lango šildymas.

Norint įjungti galinio lango šildymą, reikia paspausti atitinkamą mygtuką, ant kurio nupieštas stačiakampis langas ir kylančios oro srovės simbolis – vingiuojančios rodyklės į viršų. Svarbu nesumaišyti šio mygtuko su priekinio lango apipūtimo mygtuku.

5. Pasakykite, kaip tikrinsite, ar aušinimo skysčio lygis yra pakankamas.

Aušinimo skysčio išsiplėtimo bakelis būna permatomas, o skystis gali būti net keturių spalvų: geltonos rausvos, žalios ar mėlynos. Jei automobilis hibridinis – gali būti du išsiplėtimo bakeliai: vienas vidaus degimo varikliui, kitas skirtas elektros varikliui-keitikliui.

Ant aušinimo skysčio bakelio yra žymos MIN ir MAX. Aušinimo skysčio neturėtų būti daugiau nei MAX, ar mažiau nei MIN.

6. Pasakykite, kaip tikrinsite, ar veikia stovėjimo stabdys.

Įjungus arba užtraukus stovėjimo stabdį, bandant pajudėti, turi jaustis stiprus pasipriešinimas. Jei stovėjimo stabdis yra užtraukiamas, jį reikia traukti tol, kol pasigirs 3–4 spragtelėjimai. Jei stovėjimo stabdis įjungiamas mygtuku, reikia pakelti arba nuspausti stabdžio jungiklį. Patikrinti stovėjimo stabdžio veikimą galima ir kitu būdu: sustojus įkalnėje ar nuokalnėje, perjungti pavarą į neutralią padėtį ir įjungti arba užtraukti stovėjimo stabdį. Atleidus darbinio stabdžio pedalą, automobilis neturi pradėti riedėti.

7. Pasakykite, kur pilsite langų plovimo skystį.

Ši talpa, esanti po variklio gaubtu, dažnai nėra matoma. Tačiau ją lengva rasti pagal ryškiai mėlyną dangtelį su lango ir ant jo bėgančios srovės simboliu.

Jei langų plovimo skysčio bakelis gerai matomas, galima jį patikrinti vizualiai. Jei nėra galimybės apžiūrėti vizualiai, reikia patraukti langų valytuvų rankenėlę ir ją palaikyti (nepamirškite prieš tai užvesti variklį arba bent pasukti užvedimo raktelį, kad pradėtų šviesti kontrolinės lemputės).

8. Parodykite, kaip tikrinsite ar veikia priekinio ir galinio (jei yra) langų plovimo sistema.

Langų apiplovimo svirtis yra dešinėje vairo pusėje, jei plovimo sistema veikia ją patraukus į save yra purškiamas langų plovimo skystis ir kartu valytuvais valomas priekinis langas. (Šią svirtį palaikyti patrauktą į save reikėtų apie 3-4 sekundes, kad būtų gerai nuplauti ir nuvalyti nešvarumai nuo priekinio lango, o ne išterliotas langas nuo per trumpo plovimo). (Sistema gali pilnai neveikti pasibaigus langų plovimo skysčiui ar esant jo nuotėkiui kai sistema nesandari, dėl užsikimšusių ar blogai sureguliuotų apiplovimo purkštukų, užšalusio skysčio, taip pat sugedus skysčio siurbliukui-pompai, arba esant valytuvų gedimui ir pan.) Galinio lango plovimo sistema įjungiama su ta pačia dešiniąja svirtimi. Įjungimo variantų yra keli priklausomai nuo automobilio modelio: 1 – pastūmus svirtį link automobilio priekio (t. y. nuo savęs ir laikant 3-4 sekundes), 2 – pasukant šios svirties galiuką ir laikant jį pasuktą 3-4 sekundes, 3 – paspaudžiant mygtuką iš galo ant tos pačios svirties ir laikant 3-4- sekundes.

9. Parodykite arba pasakykite, kaip tikrinsite, ar veikia įspėjamasis garso signalas.

Tai galima padaryti paspaudus vairo vietą, pažymėtą garsinio signalo simboliu.

10. Pasakykite, kaip nustatysite ar nėra gedimo stabdžių antiblokavimo sistemoje (ABS)?

Apie stabdžių antiblokavimo sistemos (ABS) gedimą praneša prietaisų skydelyje esanti ABS kontrolinė lemputė. Įjungus automobilio degimą, prietaisų skydelyje užsidega įvairios kontrolinės lemputės, įskaitant ir ABS. Po kelių sekundžių ABS lemputė turėtų užgesti, kas reiškia, kad ABS sistema veikia tinkamai. Jei kitos kontrolinės lemputės užgęsta, o ABS lemputė lieka įjungta, tai rodo, kad sistemoje yra gedimas ir ABS neveikia.

11. Pasakykite, kaip tikrinsite, ar stabdžių skysčio lygis yra pakankamas.

Tinkamas skysčio lygis turi būti tarp MAX ir MIN žymių, esančių ant stabdžių sistemos bakelio šono. Jei žymų ant rezervuaro nėra, apie skysčio trūkumą signalizuos automobilio prietaisų skydelyje esanti stabdžių sistemos kontrolinė lemputė.

12. Pasakykite, kaip tikrinsite, ar veikia posūkių signalai.

Norint patikrinti posūkių signalus, reikia užvesti variklį arba bent jau įjungti degimą (pasukti užvedimo raktelį, kad pradėtų šviesti kontrolinės lemputės). Paspaudus posūkių rankenėlę aukštyn arba žemyn, prietaisų skydelyje pradės mirksėti atitinkamos kontrolinės lemputės. Tada išlipkite iš automobilio ir patikrinkite, ar veikia posūkio signalai. Jei paspaudus rankenėlę kontrolinė lemputė mirksi dvigubai dažniau (toje pusėje, į kurią paspaudėte), tai reiškia, kad toje pusėje priekyje ar gale yra neveikianti lemputė.

13. Pasakykite, kaip patikrinsite, ar veikia stabdžių šviesos signalai.

Norint patikrinti stabdžių žibintus, jums reikės pagalbos: vienam asmeniui spaudžiant stabdžio pedalą, kitas stebės, ar užsidega stabdžių žibintai. Jei pagalbos nėra, galite ant stabdžio pedalo uždėti sunkų daiktą, pavyzdžiui, gesintuvą, kad nereikėtų pagalbininko. Tamsiu paros metu galite privažiuoti atbuline pavara arčiau sienos ir per galinio vaizdo veidrodėlį stebėti, ar užsidega „Stop“ žibintai.

14. Pasakykite, kaip tikrinsite, ar veikia darbinis stabdys.

Jei stabdžių sistema veikia tinkamai, užvedus variklį stabdžių pedalas turėtų nusispausti ne daugiau kaip iki pusės jo eigos. Jei stabdžių pedalas nusispaudžia iki galo, bet pakartotinai spaudžiant pedalą jis pradeda stabdyti vis mažiau jį spaudžiant, tai reiškia, kad stabdžių sistemoje yra oro.

15. Pasakykite, kaip tikrinsite, ar veikia visi žibintai.

Pirmiausia patikrinkite, ar veikia gabaritinės šviesos. Tai padaryti galima pasukus šviesų rankenėlę per vieną padėtį (variklio užvesti nereikia). Išlipę iš transporto priemonės, patikrinkite, ar šviečia automobilio priekyje gabaritinės šviesos. Tada patikrinkite tas pačias šviesas gale, ir būtinai užtikrinkite, kad veiktų galinio numerio apšvietimo lemputės.

Vėliau, įjungus degimą ar užvedus variklį, įjunkite artimąsias šviesas ir išlipę patikrinkite, ar jos veikia. Perjungę į tolimąsias šviesas, patikrinkite, ar jos šviečia. Įjungus tolimas šviesas, jus informuos prietaisų skydelyje įjungta mėlyna lemputė.

16. Pasakykite, kur ieškosite informacijos apie rekomenduojamą oro slėgį padangose.

Šią informaciją rasite atidarę automobilio bako dangtelį arba ant vairuotojo durų statramsčio. Informacinis lapelis nurodo, kokią padangų slėgio reikia palaikyti, kai automobilis yra lengvai apkrautas arba pasiekia didžiausią leistiną masę.

17. Pasakykite, kaip tikrinsite oro slėgį padangose.

MANOMETRAS yra prietaisas, skirtas matuoti oro slėgį padangose. Tai gali būti sunkiai įsimenamas prietaiso pavadinimas. Norint matuoti oro slėgį, manometrą reikia prispausti prie padangos ventilio ir laikyti jį ten. Prietaiso parodymų skydelyje matysite, koks yra padangoje esantis slėgis. Lengvajam automobiliui rekomenduojamas slėgis paprastai svyruoja nuo 2 iki 2,5 baro arba paskalių.

18. Pasakykite, kaip tikrinsite, ar padangų protektoriaus rašto gylio pakanka, kad saugiai važiuotumėte.

Padangų protektoriaus gylį tikrina specialus prietaisas arba slankmačiu. Aukštos kokybės padangose dažnai yra indikacinės juostelės, kurios pradingsta, kai protektoriaus gylis sumažėja.

19. Pasakykite, kaip tikrinsite, ar bendra padangų būklė tinkama saugiai važiuoti.

Padangų būklę galima patikrinti vizualiai, apžvelgiant, ar padangos dyla vienodai, ar jose nėra įpjovų ar gumbų. Pagal padangos deformacijas galima spręsti apie padangos slėgį.

20. Pasakykite, kaip tikrinsite, ar veikia avarinė šviesos signalizacija.

Įjungus avarinės signalizacijos mygtuką, išlipkite ir patikrinkite visų avarinių šviesų būklę.


Spręsti KET testą