Pavojingi skysčiai vairuojant

Pavojingi skysciai vairuojant

Buvo išbandyti keli maisto ir higienos produktus, kurie, manoma, gali sukelti problemų, jei jų pavartojus sustabdytų policija ir paprašytų papūsti į alkotesterį. Tiesa, šie bandymai yra informacinio pobūdžio ir juos kartojant rezultatai gali skirtis.

Jei kelionės metu mėgstate gurkšnoti girą, galite susidurti su netikėtomis problemomis. Šio gėrimo mėgėjai žino, kad jame yra alkoholio – kai kurie gamintojai ant etiketės nurodo, jog alkoholio kiekis siekia 2,2 proc. tūrio.

Atliekant tyrimą, išgėrus dvi stiklines giros ir iš karto pūtus į alkotesterį, ekrane pasirodė 0,24 promilės. Šie skaičiai nėra bauginantys – šiuo metu Lietuvoje leistinas lengvas girtumo laipsnis yra iki 0,4 promilės vairuotojams, kurių vairavimo stažas didesnis nei dveji metai. Tačiau asmenims, neturintiems tokio stažo, įpūtus 0,24 promilės tektų aiškintis pareigūnams, nes jiems galioja nulio promilių įstatymas.

Kyla klausimas, ar verta vartoti gudobelės lašus prieš vairuojant. Tyrimo metu, išgėrus 50 gudobelės lašų, sumaišytų su vandeniu, alkotesteris parodė 2,26 promilės, prilygstančias vidutiniam girtumui. Tačiau tai niekis, palyginti su burnos gaivikliu: į burną pasipurškus gaiviklio, alkotesteris rodė net 2,74 promilės. Dar įspūdingesni skaičiai užsidegė išsiskalavus burną skalavimo skysčiu – net 4,82 promilės, kas prilygsta sunkiam girtumo laipsniui.

Visi bandymai su alkotesteriu buvo atliekami iš karto po minėtų produktų vartojimo. Tačiau praėjus vos 2 minutėms ir pakartojus bandymus, alkotesterio rodmenys jau buvo gerokai mažesni.

Išgėrus dvi stiklines giros, alkotesteris rodė nulį promilių. Pavartojus gudobelės lašų, alkotesteris užfiksavo 0,13 promilės. Girtumo laipsnis po burnos gaiviklio vartojimo iš pradžių rodė net 2,74 promilės, tačiau po dviejų minučių sumažėjo iki 0,08 promilės. Burnos skalavimo skysčio pradinis rodmuo buvo įspūdingas - 4,82 promilės, tačiau praėjus dviem minutėms, promilių skaičius sumažėjo iki 0,5.

Yra posakis „pripūsi ir nuo kefyro“, tačiau mūsų atliktas eksperimentas parodė kitokią tiesą. Išgėrus pusę litro kefyro ir iš karto pūtus į alkotesterį, prietaisas rodė nulį promilių nuo pat pradžių.

Atlikti bandymai su buityje dažnai naudojamais produktais parodė, kad iškart pučiant į alkotesterį, promilių skaičius gali nemaloniai nustebinti. Tačiau pakartotiniai bandymai atskleidė, kad praėjus trumpam laikui, nustatytų promilių skaičius greitai mažėja, kol galiausiai alkotesteris promilių nebefiksuoja.

Spręsti KET testą